מאמרים

 אלון רייטר, סמנכ”ל משאבי אנוש בקבוצת אמן,
מדבר על תחום מיקור החוץ במודל Nearshore


מהם החידושים והמגמות בתחום מיקור החוץ כיום?

“הלקוחות הגדולים בתחום מיקור החוץ ליועצים, מבקשים היום לעבור לנוסחה חדשה של הקמת מרכזי Nearshore הסמוכים לאתר הלקוח. היועצים יושבים בנפרד מאתר הלקוח ומקבלים משימות מהלקוח באחריות הספק. לעומת המרכזים המרוחקים המוכרים לנו בישובי ספר ובדרום הארץ, אנו מציעים ללקוחותינו מרכז טכנולוגי הממוקם 5 דקות הליכה מאתר הלקוח ואשר מאפשר ישיבות ופגישות משותפות מידי יום ללא כל בעיות של תיאום . התשלום לאמן הוא בהתאם לתפוקות עבודה ולא דווקא ע”פ תשומות (שעות עבודה או כמות ראשים) כפי שהיה נהוג עד היום. השיטה מאפשרת ללקוח “להתנער” לחלוטין ממגבלות יחסי עובד מעביד שבין היועץ לבינו ולהפנות משאבי כח אדם במאזני החברה לסעיף השקעות. מעל לכל, השיטה חוסכת ללקוח תקציב גדול מאחר והאחריות על התרחבות והצטמצמות המשאבים היא של הספק, מה שמאפשר ללקוח לשלם בדיוק על המשאבים להם הוא נזקק ולא להחזיק כח אדם מיותר בתקופות בהן אין בו צורך.”

מהן המלצותיך ללקוח המעוניין להיכנס לתחום מיקור החוץ במודל Nearshore ?
“ראשית, אני ממליץ ומזמין כל לקוח לראות את אחד המרכזים שלנו הקיימים כיום במרכז תל אביב. במרכז זה, אנו מספקים שירותים של מאות עובדים לאחד מהבנקים הגדולים בישראל. המרכז עומד בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר ונותן שירותי אפיון, פיתוח ובדיקות לאותו בנק. ניהול של מרכז כזה דורש מהספק ידע וניסיון בנושאי התוכן הספציפיים וגם ניסיון בגיוס וניהול כח אדם מתאים. חברות שיכולות להקים מתקן כזה הן רק חברות גדולות אשר ביצעו בעצמן פרויקטים גדולים ולא כל חברת כח אדם המעבירה ללקוח קורות חיים בלבד. בנוסף, לאמן יש מומחים בתחום מיקור החוץ, אשר בפגישה עם הלקוחות מבינים את הצורך העסקי של כל לקוח ולפי זה מתאימים לו את אחד המודלים שלנו. בנושא זה קיימות מספר אפשרויות ולא מעט פתרונות על מנת שתימצא נוסחה מתאימה ללקוח. לדוגמא: הקמת המתקן ליד אתר הלקוח, עבודה מתוך משרדי הספק, שימוש ושילוב כח אדם של עובדים ללא ניסיון כמו בוגרי תואר או חרדיות ועוד.”

מהו “טיפ הזהב” שלך ללקוחות?
“שתף אותנו באופן מלא בצורך שלך, אנחנו נדאג להתאים לך את הפתרון/המודל המתאים ביותר.”

ספר על פעילות מיקור החוץ באמן
“קבוצת אמן מספקת שירותי מיקור חוץ של השמת מומחים בבית הלקוח בתחום ה-IT ללקוחות המובילים בישראל במגזרי הבנקאות, ההי-טק, הטלקום, הביטוח, הקמעונאות, הצבא והתעשיות הביטחוניות, ממשלה ומוסדות ציבור. החברה מעסיקה למעלה מ-500 מומחים, יועצים ונותני שירות בכל מגוון תחומי המחשוב. אמן מתמחה באיתור, מיון, גיוס והדרכת עובדים בוגרי תואר בהנדסת מחשבים (או תארים משיקים), אשר בתום תקופת ההכשרה מושמים מטעם הקבוצה בתפקיד מתאים אצל הלקוחות, תוך ליווי מקצועי ואישי של החטיבה לכל אורך הדרך. הקבוצה משתמשת בשיטת עבודה ייחודית למתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוח, המשלבת מומחיות של מחלקות שונות תחת אחריות אחת של מנהל הלקוח. הקבוצה מפעילה מערך גיוס גדול ומקצועי הפועל כחברת השמה לכל דבר ומונה כיום מנהלת גיוס ו-15 רכזות גיוס מנוסות. לרשות החטיבה עומדים מאגר זמין של מעל 300,000 מומחים מנוסים בעלי ידע מקצועי ברמה גבוהה ומערכת גיוס משוכללת המאפשרת התאמה מהירה ואופטימאלית של המועמדים ללקוחות.”לפרטים נוספים